História PCI

1950  Založenie spoločnosti pod názvom Polychemie GmbH so sídlom vo Frankfurte nad Mohanom a závodom v Augsburgu.

1961  Vznikol nový názov spoločnosti „Poly-Chemie-Ingenieurtechnik“ a zrodila sa značka PCI.

1981  Na trh bol uvedený nový revolučný výrobok PCI Flexmörtel® – špeciálne flexibilné lepidlo na obklady a dlažby. PCI sa týmto stáva lídrom v oblasti pokládky a lepenia obkladov a dlažieb.

1991  Spustená výroba v druhom závode vo Wittenbergu.

1992  Spustená výroba v treťom závode v Hamme.

1996  Zavedenie systému riadenia kvality ISO 9001.

1999  Zavedenie systému environmentálneho manažerstva ISO 14001.

2003  Vďaka inovatívnemu využitiu nanotechnológie pripravila spoločnosť PCI prvé lepidlá a škárovacie hmoty na báze nanotechnológie a uviedla ich na trh pod heslom „Jedno na všetko“ – jedno lepidlo a jedna škárovacia hmota na všetky druhy keramických obkladov a dlažieb.

2006  Spoločnosť PCI Augsburg sa stáva súčasťou koncernu BASF.

2015  Rozšírenie produktového portfólia PCI o produkty a systémy značky Prince Color®. Značka PCI, ktorá je v Európe symbolom technologického lídra na trhu stavebnej chémie, sa tak stáva zastrešujúcou značkou pre oblasť nepriameho (retailového) obchodu pre zatepľovacie systémy, fasádne a interiérové farby, lepidlá na obklady a dlažby, hydroizolácie, škárovacie hmoty, malty, omietky, potery, nátery, ...

2020  Po akvizícii divízie stavebnej chémie koncernu BASF globálnou súkromnou investičnou spoločnosťou Lone Star vznikla skupina MBCC Group.