Velg en region og språk

PCI – úspech vďaka kvalite a inováciám

„Výroba a predaj syntetických materiálov pre stavebný priemysel a prvotriedne poradenstvo.”

S týmto podnikateľským zámerom zakladali Hans W. Schulz, obchodník z Frankfurtu a Karl Strehle, inžinier z Augsburgu v roku 1950 spoločnosť Poly-Chemie-Ingeniergesellschaft mbH. Už o rok prenikli zakladatelia úspešne na trh s prísadou do betónu Beton-Emulsion. O štyri roky neskôr už produktový rad PCI zahŕňal 54 produktov

Úspešný príbeh PCI v oblasti lepidiel na obklady a dlažby začal v roku 1959, keď bolo na trh uvedené prvé cementové lepidlo na lepenie keramických obkladov a dlažieb tenkovrstvovým spôsobom PCI FT-Klebemörtel. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť PCI sústredila na priekopnícky vývoj flexibilných lepidiel s cieľom vytvoriť komplexný systém lepidiel na obklady a dlažby. Od uvedenia prvého vysokoflexibilného špeciálneho lepidla na keramické obklady a dlažby PCI-Flexmörtel v roku 1981, zaujala spoločnosť PCI čelné miesto na trhu v oblasti lepidiel na obklady a dlažby.

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia pracovala spoločnosť PCI na vývoji lepidiel na obklady a dlažby a materiálov s hydroizolačnou funkciou a stala sa tak nesporným lídrom v tejto technológii. Súčasne bol na sadrové podklady prvýkrát použitý bezrozpúšťadlový PCI penetračný náter. Ako doplnková činnosť sa v šesťdesiatych rokoch začal vývoj a výroba tesniacich hmôt. Značky ako PCI Silcoferm, PCI Elritan a PCI Escutan sa stali synonymom perfektných tesniacich riešení. Nedávno sa spoločnosť PCI profilovala vývojom produktu na báze nanotechnológie s ľahčeným plnivom: PCI Nanolight.

Vďaka nepretržitému zlepšovaniu a neustálemu vývoju produktov úspech PCI stále pokračuje a je symbolom inovácií a kvality už 60 rokov.