PCI-Alpencup vstupuje do tretieho ročníka
Formát, predstavený v roku 2021, ktorý PCI organizuje ako súčasť podpory mladých profesionálov a v úzkej spolupráci s European Union National Tile Associations (EUF), sa etabloval a neustále rastie. Medzinárodnej súťaže sa teraz zúčastňuje deväť krajín: Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a Južné Tirolsko, Dánsko, Francúzsko, Nórsko, Švédsko a Česká republika. Spolu osemnásť mladých remeselníkov sa zúčastní pretekov od 29. júna, aby ukázali svoje zručnosti počas dvoch súťažných dní. Podujatie sa uskutoční v stredisku odborného vzdelávania Dagmersellen v centrálnom Švajčiarsku neďaleko Luzernu.

Rovnako ako pri predchádzajúcich podujatiach PCI-Alpencupu, každý dvojčlenný tím musí splniť úlohu, založenú na úrovni majstrovstiev sveta v zručnostiach (WorldSkills) alebo majstrovstiev Európy (EuroSkills) v stanovenom časovom rámci. Jedna zúčastnená krajina má na starosti úlohu a vymenúva predsedu poroty. Po Nemecku (2021) a Švajčiarsku (2022) je to tento rok Dánsko.

Cieľom PCI-Alpencup je podporiť mladých remeselníkov v rámci propagácie mladých talentov, dať im príležitosť stretnúť sa na medzinárodnej úrovni, vymieňať si nápady a navzájom si zmerať svoje výkony. V roku 2022 vyhral tím Rakúska v zložení Timo-Nils Theisl a Patrick Hollerer, v roku 2021 vyhral tím Nemecka v zložení Silas Dulle a Tim Necker.

Okrem samotnej súťaže sa účastníci a návštevníci môžu tešiť na atraktívny sprievodný program počas celého podujatia. Zároveň sa v júni na rôznych miestach po celom Nemecku uskutočnia školenia a workshopy pre mladé talenty v oblasti pokladania obkladov a dlažieb.

Najnovšie informácie a živý prenos počas PCI-Alpencup je možné sledovať na www.pci-alpencup.com, ako aj na Instagrame a Facebooku.

„Už mnoho rokov sa zaväzujeme poskytovať podporu mladým odborníkom, najmä v oblasti remesiel. PCI-Alpencup motivuje mladých ľudí v odbore, podporuje nadšenie a povzbudzuje ich pri výbere vzdelania,“ hovorí Stephan Tschernek, vedúci marketingu PCI Group. „PCI-Alpencup sa etabloval a naďalej rastie s deviatimi zúčastnenými krajinami. Tešíme sa na veľkolepé podujatie. Sledujte odpočítavanie a živé vysielanie počas PCI-Alpencup už dnes na www.pci-alpencup.com!“